Nesillerdir Manisa, Akhisar’da, memleketin en çok zeytin ağacının olduğu (17 milyondan fazla) topraklarda, dededen toruna zeytinyağı üretiyoruz. Biz iki ortak; Sabri Oskay Kent ve Andaç Ayrıkaya, Ege’nin doğal güzelliklerinin içinde büyüdük. Hayatımızın belirli dönemlerinde buralardan ayrılmak zorunda kalsak da nereye gidersek gidelim, ayağımız, özümüz hep buradaydı. Nasıl kopabiliriz ki buralardan.

 

Çocukluğumuzda gölgesinde oyun oynadığımız asırlık, ulu, zeytin ağaçları hala tüm ihtişamıyla burada yaşamaya devam ediyor.
 

Küçüklüğümüzden beri dedelerimizin omuzlarında gittiğimiz zeytin bahçelerimizde kimi zaman ağaçların bakımını kimi zaman hasadını yaparken bulurduk kendimizi. Büyüklerimizin tecrübeleri ile zeytin bahçelerimizde yoğrulduk. Bu sebeple dedelerimizden miras kalan Sabri ismini markamızla bütünleştirdik. Tıpkı onlar gibi biz de yaptığımız işin güven, özveri ve gönülden çalışma ile başarılabileceğini benimsedik. Markamızın adı, bu ağaçları, bu zeytinleri bir an olsun bırakmamıza izin vermeyecek şekilde, bize sorumluluklarımızı hatırlatsın istedik.
 

Zeytinyağlarımız, topraktan, daldaki zeytine; sıkım aşamasından, şişelenmesine ve saklanmasına kadar her sofraya Sabriden’in standartlarıyla ulaşacak. Bu yüzden başkasına emanet etmeden hep işimizin başında olmak, bu sorumlulukla zeytinyağlarımızı hassasiyet ve incelikle üretmek en önemli önceliğimiz.
 

Bu işe başlarken istedik ki; kendi yediğimiz, yerken şifa bulduğumuz, hem lezzetine doyamadığımız hem de kokusu bizi çocukluğumuza götüren bu saf, nitelikli Sabriden zeytin ürünlerimizi siz de deneyebilin, siz de aracısız ulaşın.Ege’nin her bir bölgesinde yetişen farklı cins zeytinler olduğunu biliyoruz ama Uslu ve Domat zeytinlerinin coğrafi işaretle Akhisar’ın bereketli topraklarında, sadece burada yetişmesi boşuna değil. Coğrafi işarete sahip bu zeytinlerimizin lezzeti, dokusu, kimliği; buranın havasıyla, toprağıyla, coğrafi koşullarıyla ve suyuyla anlam kazanıyor.
 

Bu kıymetli zeytinlerin yağını sıkarken sabırla, emek vererek, özenerek, kısacası hakkını vererek sıkmak gerekiyor. Zeytin ağaçlarının yanında uyumadan, elimizi kirletmeden bu işi yapamayız. Bu nadir güzellikteki zeytinlerden sıktığımız, bize göre altından da kıymetli bu yağa sıvı altın diyoruz, değerini ancak böyle tarif edebiliyoruz. Bu değeri korumak için her aşamasında başında bekliyor, size ulaşana kadar tüm süreci kontrol ediyoruz.
 

Biz tüm hayatımızı adadığımız, bizi çok heyecanlandıran bu işi çok severek yapıyoruz; çünkü dünyanın en nitelikli zeytinlerini, zeytinyağlarını üretmek istiyoruz. Asırlık ağaçlarımızın bize sunduğu, bu benzersiz lezzeti hem Türkiye’nin hem de dünyanın tanımasını, duymasını istiyoruz.


 

Sabriden zeytinyağlarını elinize aldığınızda, kokladığınızda, tadına baktığınızda ne demek istediğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Bu asırlık lezzeti hissedip, bu deneyimin bir parçası haline gelmenizden mutluluk duyacağız.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR